Правила игре фудбала

Фудбал - без претеривања најпопуларнија спортска игра на свету. Огроман број одраслих мушкараца и жена, као и дјеце разних узраста, играју ову величанствену забаву с лоптом, која развија тимски дух, побољшава снагу, агилност и издржљивост и промовише социјализацију.

Службена правила игре фудбала су изузетно комплексна и нису доступна сваком детету. Ипак, деца науче да играју ову игру према својим правилима, користећи само основне концепте и нотацију. У сваком случају, ова тимска игра увек испада да је необично занимљива, узбудљива и узбудљива.

У овом чланку вам скрећемо пажњу на правила домаћег фудбала за децу, кроз која ће свако дете схватити коју функцију ради, и како можете помоћи свом тиму да освоји овај тешки меч.

Правила игре фудбала за децу

За игру фудбала биће потребна платформа посебног нивоа дужине 30-40 метара и ширине 15-30 метара. Преко дане платформе нацртана је функција која га дели на 2 половине, а на бочним странама се постављају 6 заставица од којих су 4 углови и 2 су средње.

На крајевима правоугаоника, идентичне капије величине 3-4 метра су инсталиране или снимљене. Службена верзија игре се састоји од 2 половине од 45 минута, које су одвојене пуком од 15 минута. Ако малолетнички фудбал игра веома мала деца, која се током овог времена могу уморити, трајање полувремена често се смањује на 15 минута, док је трајање паузе само 5 минута.

Пре почетка утакмице, сви учесници су подељени у 2 тима, од којих свака има исти број играча од 4 до 11, у зависности од договора између страна. Остали момци у исто време могу да седну на клупи и сачекају свој ред.

Сваки члан тима у фудбалу обавља одређену функцију. У том случају, улоге између играча могу се дистрибуирати на различите начине - сваки тим мора имати једног голмана, једног или више нападача, као и средњошколце и одбрамбене играче. На почетку игре сваки играч заузима место на терену, на основу изабраног аранжмана.

По правилу, игра почиње са пуно. Уз помоћ је одређено које ће екипе први започети игру, а који ће самостално одабрати капију. У другој верзији, лопта игра судија, а тим одмах уђе у игру, која је успела да га прво добије.

У сваком случају, игра почиње од средине поља, где капетан једног од тимова или судије улази лопту у игру. У будућности, током читаве утакмице учесници покушавају да га што ближе циљу свог противника и постигну гол, као и да не допусте играчима "непријатељског" тима на пола поља.

Према правилима, утакмица у фудбалу од стране било ког играча, изузев голмана, није дозвољена. Пређите, зауставите и браните лопту у овој игри дозволите само ногама. При томе не можете ставити сваку плочу један другом или другом момчету одвојити руке.

Свако кршење правила у фудбалу одмах одређује судија или његов помоћник. У зависности од тога шта се догодило, играч може бити упозорен или уклоњен са терена. Поред тога, тиму који је прекршио правила, у фудбалу може се доделити слободан ударац или казна. Освојене бодове за голове које су постигнути као резултат таквих штрајкова побројани су на побједничком тиму у поређењу са другим тачкама.

У случају да, на основу две половине, резултат меча није одређен, према правилима, додатно време се додељује фудбалу. У међувремену, потреба за тим се јавља само у случају да игра мора бити победник. У пријатељским утакмицама, дозвољено је жребање.

Такође, предлажемо да прочитате правила игре у пионеербаллу.